BATOHY DEUTER

Deuter patří mezi nejstarší a nejkvalitnější výrobce batohů na trhu. Může se pochlubit opravdu bohatou historií, sahající do roku 1898. Právě tohoto roku začala firma, vedená Hansem Deuterem, produkovat první výrobky. Zpočátku to byly především poštovní pytle a tašky, kterými zásobovali německou národní poštu, později výroba stanů. Kolem roku 1919 ušil pan Deuter první batoh a spanilá jízda mohla začít. Deuter se etabloval na trhu s horolezeckým vybavením a protože neměl takřka žádnou konkurenci, v padesátých letech jste nepotkali výpravu bez batohů od Deuteru.

 

Do devadesatých let se Deuter soustředil především na lezecké batohy. Na přelomu roku 1990 však představil kolekci cyklobatohů se zádovým systémem Airstripes, která se těšila velikému úspěchu. Rychle se stala hojně prodávanou a Deuter začal do cyklistických batohů šlapat více a více. V roce 2005 vyvinul speciální zádový systém Shield, který myslel na bezpečnost cyklistů, především bikerů. Batohy s tímto zádákem v sobě mají integrovaný chránič páteře.Úspěch , dnes již batohového giganta, pramení z poctivé práce a vynakládání nemalých prostředků do vývoje, ve spolupráci se špičkovými sportovci a záchranáři. Od doby vzniku se Deuter zasloužil o spoustu revolučních technologiií a objevů, které velmi brzy začala přebírat i konkurence. Naprostým průlomem byl rok 1968, kdy Deuter přišel s výrobou nylonových batohů. Dalším milníkem se stal rok 1985, kdy Deuter získal patent na naprosto revoluční sítovaný zádový systém Aircomfort. Ten se stal vysvobozením pro zákazníky, kteří měli dost zpocených zad při delším nošení batohu. Srdcem systému Aircomfort byl lehký rám, ve kterém byla napnutá sítovina. Díky tomu vznikla mezi batohem a zádovým systémem (napnutou sítovinou) mezera, kterou neustále ventiloval vzduch a záda tak mohla pěkně dýchat. Tento zádový systém patří dodnes k jednim z nejoblíbenějších a Deuter se ho snaží nepřetržitě vyvíjet.

 

 

Deuter myslel i na dámy a od roku 2006 vyrábí batohy šité na míru dámským zádům. Téměř každý batoh nabízí jak v pánské/unisex variantě, tak i v dámské s označením SL Womens FitZádový systém disponuje kratšími zády a užšími rameny.

 V poslední době se Deuter čím dál více soustředí i na městské batohy, které mají často odfláklé zádové systémy a Deuter by tento trend rád změnil.

 Batohy Deuter vynikají především perfektně zpracovanými zádovými systémy, pěkným designem a velmi širokou nabídkou. Pokud sháníte kvalitního pomocníka na težší, či lehčí turistiku, sport nebo do města, s batohem od Deuteru nemůžete šlápnout vedle! My se vás pokusíme vzít na takovou menší procházku sortimentem Deuteru. Držte si klobouky! :)

 

Diskuse
Nebyly vloženy žádné příspěvky
Přidat nový příspěvek
Jméno
Email
Text