DĚTSKÉ KROSNY DEUTER FOX 30l, 40l

Deuter Fox 30l, 40l

Léto je za dvěřmi a s ním blížící se období dětských táborů.

Myslete na záda svých ratolestí a vybavte je kvalitní a bytelnou dětskou krosnou! Německý Deuter má ve svém rejtříku dětské krosny modelové řady Fox a za nás je to absolutní TOP, co svým dětem na záda můžete dát.

Vybírat můžete ze dvou velikostí: 30 litrů a 40 litrů. Obě dvě varianty jsou úplně stejné. Liší se pouze velikostí kapes a o pár centimetrů delším zádovým systémem.

Výškově nastavitelný zádový systém

Největší peckou na batohu je rozhodně výškové nastavitelný zádový systém Contact Vari Quick. Batoh poroste s Vaším dítětem a vy tak nebudete muset každý rok kupovat nový batoh :)

 1.    Rozsah výškové nastavitelnosti u 30 l verze: 25cm – 41 cm

           

    2.    Rozsah výškové nastavitelnosti u 40 l verze: 24cm – 45 cm

          

 • Vždy je těžké říci, pro jak staré dítě je batoh ideální. Doporučujeme změřit záda a pokud naměříte alespoň 25 cm, respektive 24 cm, máte vystaráno. Návod jak zádový systém nastavit naleznete ve videu.

Pevný a bytelný zádový systém

Zádový systém Contact je tvořen dvěma moc pěkně polstrovanými panely, mezi kterými neustále cirkuluje vzduch a vyhání tak pot pryč z batohu. Příjemně vystužený bederní pás, s praktickou kapsičkou, pomáhá roznášet váhu batohu po celých zádech tak, aby netrpěla jen ramena. Návod jak nastavit bederní pás naleznete rovněž ve videu. Určitě to své děti naučte. Nebudou pak ani vědět, že nějaký batoh na zádech vůbec mají. Hrudní popruh navíc disponuje praktickou píšťalkou, která se bude dětem obzvláště líbit.  Na batohu najdete i popruhy na nastavení těžiště batohu (popruhy vedoucí z horní části ramenních popruhů k zádovému systému (viz. video). Se všemi popruhy je dobré si trošku pohrát. Například když šlapete do kopce, je dobré veškeré popruhy zatáhnout a dostat batoh co nejtěsněji k zádům. Batoh Vás pak do kopce pěkně potáhne. Naopak když pošlapete z kopce dolů, doporučujeme popruhy povolit a batoh vás bude perfektně vyvažovat.

2 komory

Batoh je tvořen jednou hlavní kapsou, s horním i dolním vstupem, která se dá zipem rozdělit na dvě menší. Rozdělením vznikne jedna větší komora a druhá menší, ve spodní části batohu, s vlastním vstupem. Můžete tak oddělit suché oblečení od mokrého, čisté od špinavého nebo do spodní komory vložit například spacák. Pokud se Vám zrovna bude hodit jedna veliká kapsa, zip rozepnete a z dvou komor máte jednu. Koneckonců koukněte na video a snad budete mít jasno :) Na vnitřní straně víka je ukrytá menší kapsa na zip, a to samé na straně vnější. Jedná se o kapsičky spíše na drobnosti (telefon, peněženka, mapa, lékárnička atd.). Po stranách batohu jsou dvě elastické kapsy se stahovacími popruhy na láhev s pitím. Stahovací popruhy jsou parádní záležitostí. Láhev jimi zatáhnete tak, že vám v kapse nebude lítat. Samozřejmostí je i poutko na hůlky, případně cepín.

Hydrovak? Ano..až třílitrový!

Batoh je kompatibilní s vakem na vodu, vejte se do něj až třílitrový, ale ten není součástí balení. Musí se dokoupit zvlášť, stejně jako pláštěnku (https://www.naramena.cz/deuter-raincover-ii-coolblue/). Materiál krosen je sice voděodolný, ale při prudším lijáku se nějaká ta vhkost skr zip přeci jen dostane a je lepší batoh pláštěnkou ochránit. Jistota je jistota.. :)

 • vyškově nastavitelný zádový systém Contact Vari Quick
 • vypolstrovaný bederní pás
 • píštalka na hrudním popruhu
 • 2 komory
 • horní i dolní vstup do batohu
 • 2 menší kapsy na zip z vnitřní a vnější strany víka
 • poutko na hůlky, cepín
 • boční elastické kapsy s popruhy
 • kompatibilita s hydrovakem (až 3l)

 

 

 

 

Diskuse
Nebyly vloženy žádné příspěvky
Přidat nový příspěvek
Jméno
Email
Text