JAK SE STARAT O BATOH


Pokud chcete, aby vám batoh sloužil dlouho a dobře, je potřeba se o něj starat. Neděste se, každý den to potřeba nebude, ale je to jak se vším. Pokud batoh vyválíte v bahně a necháte ho ležet rok ve skříni, smát se na vás asi úplně nebude :)

 

 Dali jsme pro vás dohromady pár základních zásad, kterými je dobré se řídit:

  • Batoh nikdy neukládejte do skříně, ani kamkoliv jinam, vlhký nebo dokonce mokrý. Vždy ho nechte vysušit. Předejdete tak tvorbě plísní, kterých se velmi těžko zbavuje.

 

  • Batoh čistěte, ale nikdy nedávejte do pračky, ani sušičky. Prací prášky jsou velmi agresivní a mohou poškodit voděodolný zátěr batohu. V pračce navíc batoh dostává co proto a velmi snadno může dojít k jeho deformaci.

 

  • K praní a čištění vám postačí obyčejné mýdlo, houbička, kartáček na zuby (na zipy batohu) a teplá voda. Pokud však chcete, aby byla funkčnost materiálu (např. voděodolnost) zachována, doporučujeme použít některý ze speciřálních čistících prostředků na funkční textil. Nabídnout vám můžeme špičkové čistící a impregnační prostředky od britské firmy Granger´s. Houbičku používejte s citem a jemnější stranou. Zabráníte tak narušení povrchu.

  • I batohy se impregnují! Ty kvalitnější jsou více či méně voděodolné. Pokud chcete, aby tomu tak bylo i nadále, je dobré batoh po vyčistění naimpregnovat. Pozor! Batoh impregnujte vždy až po důkladném očištění. A důležité! Batoh impregnujte ještě vlhký! Impregnací na povrch nanesete ochrannou vrstvu, která brání nejen před vodou ale i před znečištěním.

 

  • Při plnění batohu se říďte zdravým rozumem. Pokud ho naplníte tak, že zip nelze pohodlně zapnout, řešením určitě nebude Rumcajzí síla. Batoh pak může praskat ve švech, nebo zip urvete úplně. Stejně tak do batohu nedávejte ostré předměty, které by mohly stěny batohu jakkoliv poškodit. Když už by se náhodou nějaká dírka objevila, na nic nečekejte a nechte si ji zašít. V opačném případě by hrozilo, že se dírka rozšíří na díru, a to by bylo jistě nemilé :)

 

  • Co se týká nosnosti i zde musí zvítězit zdravý rozum. Naložte si do batohu tolik, kolik pohodlně unesete. Sami pak ucítíte, zda ramenní popruhy přetěžujete nebo ne.

Připravili jsme si pro Vás video, ve kterém Vám ukážeme jak batoh vyčistit a jak ho naimpregnovat.

Diskuse
Nebyly vloženy žádné příspěvky
Přidat nový příspěvek
Jméno
Email
Text