Jak vyčistit a naimpregnovat batoh

Pokud chcete, aby vám batoh sloužil dlouho a dobře, je potřeba se o něj starat. Neděste se, každý den to potřeba nebude, ale je to jak se vším. Pokud batoh vyválíte v bahně a necháte ho ležet rok ve skříni, smát se na vás asi úplně nebude :)

  • K praní a čištění vám postačí obyčejné mýdlo, houbička, kartáček na zuby (na zipy batohu) a teplá voda. Pokud však chcete, aby byla funkčnost materiálu (např. voděodolnost) zachována, doporučujeme použít některý ze speciřálních čistících prostředků na funkční textil. Nabídnout vám můžeme špičkové čistící a impregnační prostředky od britské firmy Granger´s. Houbičku používejte s citem a jemnější stranou. Zabráníte tak narušení povrchu.

 

  • I batohy se impregnují! Ty kvalitnější jsou více či méně voděodolné. Pokud chcete, aby tomu tak bylo i nadále, je dobré batoh po vyčistění naimpregnovat. Pozor! Batoh impregnujte vždy až po důkladném očištění. A důležité! Batoh impregnujte ještě vlhký! Impregnací na povrch nanesete ochrannou vrstvu, která brání nejen před vodou ale i před znečištěním.

Diskuse
Nebyly vloženy žádné příspěvky
Přidat nový příspěvek
Jméno
Email
Text