ZDRAVÉ ŠKOLNÍ BATOHY

Do konce prázdnin sice zbývá ještě skoro měsíc, ale návrat dětí do školních lavic se nezadržitelně blíží.. Věděli jste, že školní taška prvňáčka váží až 6kg? Vzhledem ke stavbě dětského těla, které zatím nedisponuje takovým množstvím svalové tkáně,  odpovídá toto číslo přibližně 15 kilové zátěži u  dospělého člověka. To je docela dost, nemyslíte?

 Jak by tedy měl vypadat správný školní batoh?

  • Dostatečně pevný a kvalitní materiál
  • Anatomicky tvarovaný zádový systém
  • Pevná kontrukce
  • Široké a polstrované ramenní popruhy
  • Bederní a hrudní popruh
  • Dostatečné množství kapes
  • Reflexní prvky

 Právě v období základní školy dochází ke znatelnému vývoji lidského těla, které je tak náchylnější k nejrůznějším zdravotním problémům. Nesprávný batoh tak může být příčinou bolestí zad a končetin. Je třeba si uvědomit, že děti s často velmi těžkým batohem na zádech tráví každý den.

 

Nejčastější chyby při nošení školního batohu

Jedna věc je mít správný školní batoh a druhá umět ho správně nosit. Se špatně nastaveným batohem Vám bude jeho kvalita téměř k ničemu.

Příliš utažené nebo naopak povolené ramenní popruhy

Příliš utažené ramenní popruhy posouvají batoh do vyšší pozice, kdy dětem brání v zaklonění hlavy. To pak může způsobit problémy s krční páteří. Naopak příliš povolené ramenní popruhy posouvají pozici batohu nížeji, což šasto vede k problémům krční a hrudní páteře. Tento problém můžeme u dětí vidět velmi často.

Absence bederního popruhu

Hlavní úlohou bederního popruhu je roznášet váhu batohu po celých zádech. V opačném případě batoh nesou jen a jen ramena, což může vést k výrazným zdravotním potížím. S dobře zataženým bederním popruhem se navíc dětem bude batoh mnohem lépe nést. V ideálním případě o něm ani nebudou vědět.

 

Deuter Ypsilon

Ani německý Deuter se už nemohl koukat na školáky nesoucí sice úúžasně designově zpracované batohy, avšak totálně proti zdraví dětí. Školní batohy bývají mnohdy opravdu velmi těžké, a proto Deuter přišel s totálně bytelným a špičkově zpracovaným batohem YPSILON.

A jaké že jsou hlavní přednosti školních batohů řady Ypsilon?

Kvalitní a pevný materiál

Batoh je opravdu velmi bytelný a po prvním omaku Vám bude jasné, že batoh jen tak něco nerozhodí. Na spoední straně má navíc pogumovaný nepromokavý materiál, takže když vaše ratolest hodí batoh do bláta, batoh jednoduše otřete.

Anatomicky tvarovaný zádový systém CONTACT

Zádový systém je srdcem každého batohu právě on rozhoduje o tom, zda se vám nebo vašim dětem, bude dobře nést. Ypsilon disponuje zádovým systémemYpsilon, který je bohatě vypolstrovaný a anatomicky tvarován přímo na dětská záda.  Díky pěnové výplni zádovým systémem perfektně cyrkuluje vzduch a vyhání tak pot pryč. Detail zádového systému i s popisky najdete níže ve fotogalerii.

Bederní popruh, hrudní popruh a popruhy na nastavení těžiště

Hlavní úlohou bederního popruhu je roznášet váhu batohu po celých zádech. V opačném případě batoh nesou jen a jen ramena, což může vést k výrazným zdravotním potížím. S dobře zataženým bederním popruhem se navíc dětem bude batoh mnohem lépe nést. V ideálním případě o něm ani nebudou vědět. Hrudní popruh plní podobnou funkci jako ten bederní a popruhy na nastavení těžiště, situované nad ramenní popruhy, posouvají těžiště batohu buďto blíže k tělu nebo naopak. Pro představu: když jdete do kopce, je dobré mít poruhy zatažené. Batoh tak dostanete přímo k tělu a potáhne vás do kopce.  Při cestě z kopce dolů je naopak dobré popruhy trošku povolit, aby vás batoh vyvažoval a vy jste tak neměli tendenci přepadávat.

Po stranách batohu dvě elastické kapsy

Na obou stranách batohu naleznete kapsu, která je jak dělaná na láhev s pitím nebo třeba deštník. Díky elastickému materiálu kapsa láhev dokonale obepne a zamezí tak jejímu případnému vypadnutí.

Celkem tři kapsy

Školní batoh Ypsilon disponuje celkem třemi kapsami. Hlavní kapsa nabízí přehrádkou na velké sešity nebo notebook, gumový držákem na penál a dále spoustu dalšího místa na učebnice a sešity. Druhá kapsa je sice menší, ale za to vybavená praktickým organizérem například na peněženku, telefon, notýsek, diář a další pomůcky. Rovněž nabízí praktickou klíčenku a vývod na sluchátka. Na přední straně batohu naleznete ještě jednu kapsu, uzavíratelnou na přezku, která je jak dělaná na svačinový box.

Reflexní prvky

Na ramenní popruzích, kolem zipu u hlavní kapsy a na přední straně batohu jsou umístěny reflexní prvky, takže vaše ratolest bude vidět i ve tmě.

VYBÍRAT MŮŽETE Z CELÉ ŘADY BAREVNÝCH VARIANT: https://www.naramena.cz/hledani/?q=ypsilon

 

Diskuse
Nebyly vloženy žádné příspěvky
Přidat nový příspěvek
Jméno
Email
Text